QUADRI-HIVE

Quadri-Hive ir māšu apsēklošanas strops uz Mini Plus rāmjiem.
Ražots Itālijā.

Iespējams vienlaikus apsēklot 4 mātes, bet šī ir ļoti elastīga sistēma – blakus esošās minisaimes var apvienot, ja kāda māte jāizmanto vai arī ja kāda māte nav apsēklojusies (jāizņem blīvais šķirdēlis), vai arī var saimi no jauna sadalīt, ievietojot blīvo šķirdēli, lai mātes apsēklotu.
Tāpat ir iespējams uz laiku “noparkot” apaugļotu māti vai ciltsmāti (lai ierobežotu tās dēšanu). Ir iespējams strādāt ar lielākām saimēm, sadalot korpusu uz pusi.
Ir iespējams mātes pārziemināt, apvienojot 2 korpusus un pavasarī tās atkal sadalot, izmantojot bīvos šķirdēļus un izmantot kā apsēklošanas vienības.

Ouadri-Hive komplektā ietilpst
grīda, korpuss, 4 barotavas, 12 MiniPlus rāmīši (sastiepļoti), 4 PVC rāmju pārklāji, jumts.

MiniPlus rāmis ir puse no Dadant-Blatt medustelpas rāmja. Saliekot kopā tas izveido viens Dadant-Blatt medusrāmi  (oriģinālais rāmis ir 159mm- augstāks par Latvijas standarta medustelpas rāmīti, bet to var ievietot  magazīnā/medustelpā)

Quadri-Hive iespējams “uzstartēt” ievietojot šādus rāmjus parasta stropa (piemēram, Latvijas stāvstropa) medustelpā. Māti var uzlikt virs šķirsieta, lai Mini-Plus rāmjos būtu peri. Ieteicams, lai no 12 rāmjiem vismaz 4 būtu peri, tad tos var sadalīt pa minisaimēm- katrai minisaimei 1 peru rāmis un 2 rāmji ar barību, putekšņiem un tukšām šūnām.

Ļoti vienkārši Quadri-Hive “piestartēt” ir uzliekot to uz saimes P-HIVE stropā kā magazīnu/medustelpu.

Quadri-Hive izved no novietnes vismaz 3km attālumā, sadala 4 daļās (vai arī, pēc vēlēšanās 2 vai 3 daļās) un pievieno neapsēklotu māti vai 10-11 dienas vecu māšu kanniņu.

Sākot no 10 dienas jaunās mātes sāks dēt, sākot no ~20 dienas būs aizvākoti peri un mātes var izmantot.